ELÄMÄÄ YMPÄRI VUODEN
Tule sinäkin mukaan!
Viikoittain olemme yleensä koolla tiistaisin kello 19 Sanan ja rukouksen illassa sekä sunnuntaisin kello 11 jumalanpalveluksessa. Perjantaisin kello 18–20 sohvaillat 10–17-vuotiaille (ei kuukauden viimeisenä perjantaina) ovat nyt kesätauolla. Seuraa kalenteriamme!
Olemme mukana valtakunnallisessa Hyvällä sydämellä – apua arkeen -hankkeessa, joka on EU:n aineellisen avun ESR+-hanke. Katso yhteys- ja lisätiedot täältä.
Katso tarkempi tapahtumakalenterimme alta tai täältä. Löydät yhteystietomme täältä.
Viikko
| mamaanantai | titiistai | kekeskiviikko | totorstai | peperjantai | lalauantai | susunnuntai |
|---|---|---|---|---|---|---|
syyskuu, 28, 2026(1 event)
15.00: Vanhimmisto15.00: Vanhimmisto – |
syyskuu, 29, 2026(1 event)
18.00: Sanan ja rukouksen ilta18.00: Sanan ja rukouksen ilta – |
syyskuu, 30, 2026
|
lokakuu, 1, 2026
|
lokakuu, 2, 2026(3 events)
11.30: Lauluhetki11.30: Lauluhetki – 12.00: Hävikkiruuanjako12.00: Hävikkiruuanjako – 18.00: Sohvailta 12–17-vuotiaille18.00: Sohvailta 12–17-vuotiaille – |
lokakuu, 3, 2026
|
lokakuu, 4, 2026(1 event)
11.00: Ehtoollisjumalanpalvelus; Esa Vihavainen puhuu. Pyhäkoulu.11.00: Ehtoollisjumalanpalvelus; Esa Vihavainen puhuu. Pyhäkoulu. – |


